Social:
Twitter        Instagram

Thomas Hanzon

CINE:

“BARN AV VåR TID” – Dir. Jonathan Katzeff

“MORENO OCH TYSTNADEN” – Dir. Eric Leijonborg

“CARAMBOLE” – Dir. Daniel Lind Lagerlöf

“THE HISTORY ABOUT EVERYTHING” Dir. Emst Billgren

“BECK-BLIND BROFIT” – Dir. Harald Hamrell

“THE GREATEST THING” – Dir. Thomas Robsam

“ONCE IN A LIFETIME” – Dir. Susanne Bier

“FAITHLESS (INFIEL)” – Dir. Liv Ullman

“THE ELIMINATORS”- Dir. Mikael Hylin

“BREAKING OUT” – Dir. Daniel Lind Lagerlöf

“TIC TAC” – Dir. Daniel AlfredSson

“AGAINST ALL ODDS” – Dir. Mikael Hylin

“9TH COMPANY” – Dir. Colin Nutley

“YRROL” – Dir. Peter Dalle

 

 TELEVISIÓN: 

“LEENDE GULDBRUNA ÖGON” – Dir. Emiliano Goessens/Anna Hylander

“FALLET G” – Dir. Rickard Petrelius

“DER KOMMISSAR UND DAS MEER” – Dir. Anno Saul

“CODENAME: HUNTER” – Dir. Jarl Emsell Larsen

“THE EAGLE” – Dir. Jørn Faurschou

“LOVISA OCH CARL MICHAEL BELLMAN” – Dir. Leif Magnusson

“SVALAN, KATTEN, ROSEN, DÖDEN” – Dir. Daniel Lind Lagerlöf

“BORKMANNS PUNKT” – Dir. Erik Lejonborg

“MÜNSTERS FALL” – Dir. Rickard Petrelius

“FALLET G” – Dir. Rickard Petrelius

“BARN BY VÅR TID” – Dir. Jonathan Katzeff

“KOMMISSIONEN” – Dir. Anders Lenhoff

“LIVET ENLIGT ROSA” – Dir. Manne Lindvall

“SOLISTERNA” – Dir. Geir Hansteen Jörgensen

“LAURA TRENTER PRESENTERAR: PAPPA POLIS” – Dir. Clas Lindberg

“VERA MED FLERA” – Dir. Catti Edfelt

“THE BRICKLAYER. Dokumentär” – Dir. Stefan Jarl

“OP7” – Dir. Christian Wegner

“CRIMES” – Dir. Erik Leijonborg

“ANNA HOLT – POLICE” Dir. Alexander Moberg

“C/O SEGHEMYR” – Dir. Christian Wegner

“THE HUMAN CIRCLE 3:1” -Dir. Lars Norén

“SNOW” – Dir. Måns Herngren och Hannes Holm

“PRIVATE CONFESSIONS” – Dir. Liv Ullman

“THE ZONE” – Dir. Martin Asphaug

“ETT SORTS HADES” – Dir. Lars Norén

“SNOKEN” – Dir. Harald Hamrell

“DESTINATION NORTH SEA” – Dir. Hans Klinga

“DET VAR DÅ” – Dir. Hans Klinga

“TIGER RAG” – Dir. Lars-Göran Pettersson

“FULL BODY HIT” – Dir. Pelle Seth

“THE MOON GOD” – Dir. Jonas Cornell

 

 TEATRO:

“FÖRDOLD” – Dir. Staffan Roos

“INTRIGUE AND LOVE” – Dir. Hilda Hellwig

“MACBETH” – Dir. Staffan Valdemar Holm

“KAMRATERNA” – Dir. Hilda Hellwig

“ETT ÖGA RÖTT Maratonläsning

“ALICE IN WONDERLAND” – Dir. Ole Anders Tandberg

“RUS” – Dir. Stefan Larsson

“LIVET I TRE VERSIONER” – Dir. Kia Berglund

“CELESTINA” – Dir. Robert Lepage

“THE HUMAN CIRCLE 3:1” – Dir. Lars Norén

“IFIGENIA I AULIS” – Dir. Eva Bergman

“THE MISANTROPHE” – Dir. Ingmar Bergman

“STRINDBERG I KULISSERNA.” – Dir. Christian Berling

“JA, MÅ HON LEVA” – Dir. Lars Löfgren

“THE HOMECOMING” – Dir. Thommy Berggren

“LE MARIAGE DE FIGARO” – Dir. Wilhelm Carlsson

“DEATH OF A SALESMAN” – Dir. Arthur Miller

“PETER PAN” – Dir. Jackie Söderman

“ROMEO AND JULIET” – Dir. Peter Langdal

“PEER GYNT” – Dir. Ingmar Bergman

“AMORINA” – Dir. Peter Stormare

“DANGEROUS LIAISONS” – Dir. Brigitte Ornstein

“ISAK” – Dir. Leif Sundberg

“THE MISANTROPHE” – Dir. Jonas Cornell

“PERIKLES” – Dir. Eva Ultz

“THE PARK” – Dir. Jan Maagaard

“MISS ROSITA” – Dir. Jonas Cornell

“TORCH SONG TRILOGY” – Dir. Jan Maagaard

 

 IDIOMAS:

Inglés